CURS DE CALIFICARE PROFESIONALA

Record vizitatori online - 4
IP-ul tau este: 3.145.34.185

FIERAR BETONIST MONTATOR PREFABRICATE

Asociatia DOMINOU, inmatriculata in Registrul National al Furnizorilor de Formare Profesionala a Adultilor cu nr. 16/35/09.01.2015, organizeaza cursuri de calificare, nivel 2, pentru :
Ocupatia: FIERAR BETONIST MONTATOR PREFABRICATE.
Cod N.C.: 7123.2.1

Fierarul betonist se ocupa in principal cu lucrari pregatitoare si de sortare a otel-betonului, executarea lucrarilor de rabit, inclusiv de rabit de forme speciale, cu caracter arhitectural, fasonarea si montarea armaturilor la elemente pretensionate, lucrari de asamblare si de montare a armaturilor pentru elemente prefabricate mici sau simple, lucrari de fasonare a barelor de otel - beton, lucrari de montare rabit la elementele simple de constructii, montarea armaturilor in elemente de rezistenta din beton, montarea armaturilor in elemente de rezistenta speciale, complicate si de forma circulara.

Obiective:

Dobandirea unor noi competente profesionale de catre persoanele aflate in cautarea unui loc de munca, a salariatilor agentilor economici cat si a persoanelor interesate, in vederea exercitarii unei activitati profesionale sau schimbarea meseriei, prin frecventarea si absolvirea unui curs de calificare sau recalificare, perfectionare.

Conditii de acces:
  • La punctul de lucru al asociatiei, Str. LIPSCANI, nr. 22 (Bazar Craiova), Craiova, Dolj
  • Email: asociatiadominou@yahoo.com
  • Sau completati FORMULARUL DE CONTACT ON-LINE.

• In pretul cursului sunt incluse: prestatia lectorilor, suportul de curs, CD cu materiale pentru studiu, pauze de cafea, certificatul de absolvire.
    Partea teoretica se desfasoara la Str. LIPSCANI, nr. 22 (Bazar Craiova), Craiova, Dolj, iar partea practica in unitati de profil.
    Certificat

Certificat calificare
    In urma absolvirii examinarii finale, dupa 20 de zile de la data examenului final vi se va elibera CERTIFICATUL DE CALIFICARE PROFESIONALA eliberat de Ministerul Muncii, Familiei, Protectiei Socialale si Persoanelor Varstnice si de Ministerul Educatiei Nationale, prin ANC - Autoritatea Nationala pentru Calificari, in care se vor inscrie datele personale, tipul cursului pe care l-ati absolvit si media de absolvire. Certificatul va fi insotit de suplimentul descriptiv al certificatului, in care sunt inscrise competentele dobandite, in conformitate cu standardul ocupational specific ocupatiei pentru care ati absolvit cursul.

Certificatul de calificare de acest tip este singurul certificat recunoscut la nivel national si international, in conformitate cu legislatia in vigoare!
    Inapoi la cursuri